دکتر محمد امیر نجات، وکیل پایه یک دادگستری

لوگو

وکیل در خصوص طلاق توافقی

جهت طلاق توافقی در کمترین زمان ،و بدون مراجعه به مشاور می توانید با وکیل ما به شماره 02186128670 تماس گرفته و کلیه اقدامات جهت طلاق توافقی را به ما بسپارید. چرا که بعضا اقدام توسط خودتان می تواند بین 3 تا 5 ماه طول بکشد .

پس عقلایی است امور طلاق توافقی خود را به ما بسپارید.

تماس با 02186128670

وکیل طلاق توافقی
وکیل طلاق توافقی

 

 

 

 

 

 

 

 

درست همانطور که به قانون ازدواج احترام می گذارد و قوانینی را برای تنظیم آن تعیین می کند ، طلاق را نیز راه حل اختلافات و مشکلات جدی می داند. اگرچه طلاق عملی قابل اغماض است ، اما در بعضی موارد طرفین ممکن است با یکدیگر سازش نکنند و چاره ای جز جدا کردن طرفین نیست. به همین دلیل ، قانون روش ها و روش های مختلفی را برای طلاق در نظر گرفته است که براساس آن طلاق توسط مرد می تواند به طلاق ، طلاق توسط یک زن و طلاق اجماع تقسیم شود.

این بدان معناست که علاوه بر این که مرد می تواند مطابق رویه های خاص همسر خود را طلاق دهد ، یک زن نیز می تواند در صورت بروز برخی موارد ، اقدام به طلاق کند. علاوه بر این ، زوجین می توانند در هر زمان با طلاق توافق کنند. بنابراین ، در این مقاله ، طلاق اجماع ، مراحل طلاق اجماعی و شواهد طلاق اجماع را بررسی می کنیم.

تعریف طلاق توافقی
ساده ترین و دردسرترین نوع طلاق ، طلاق اجماعی است که این روزها به دلیل کمبود وقت لازم برای انجام مراحل دادرسی ، به یک طلاق رایج تبدیل شده است. علاوه بر این ، از طریق روند طلاق توافقی بدون نزاع و درگیری بین طرفین حاصل می شود و هرگونه دعوی احتمالی مربوط به آن کاهش می یابد.

برخلاف تصور عامه ، در طلاق اجماع ، زن لزوماً نباید مهریه خود را ببخشد و از حقوق قانونی خود چشم پوشی کند ، اما هر توافقی که بین زوج حاصل شود ، معتبر است.

در حقیقت ، طرفین باید در مورد مسائل مالی و غیر مالی توافق کنند. از جمله موارد مربوط به طلاق از جمله جهیزیه ، قصاص ، حضانت فرزندان پس از طلاق و زمان و مکان ملاقات با فرزندان است که طبق سندی رسمی و در دفتر اسناد رسمی می توان در جلسه دادرسی یا قبل از آن انجام داد.

بیشتر بخوانید: حضانت فرزندان پس از طلاق

مراحل طلاق توافقی
در قانون حمایت از خانواده مصوب 2012 ، مراحل و روشهای خاصی وجود دارد که آن را از سایر انواع طلاق متمایز می کند. طبق این قانون ، در کلیه موارد طلاق به جز طلاق اجماع ، زوج باید توسط دادگاه به داوری ارجاع شود. به عنوان مثال ، در طلاق توسط زن و طلاق توسط مرد ، زوج به داوری ارجاع می شود و دادگاه پس از بررسی نظر داوران حکم را صادر می کند.

اما در طلاق اجماع ، نیازی به انجام این کار نیست ، زیرا طرفین توافق کرده اند. بنابراین ، زوجین فقط باید به واحد مشاوره خانواده مراجعه کنند و مشاور باید نظر خود را برای تعیین تکلیف به دادگاه ارائه کند. برای دریافت قرار ملاقات مشاوره ، ابتدا باید در سیستم تصمیم گیری در مورد طلاق ثبت نام کرده و سپس روز ، ساعت و مرکز مشاوره را در این سیستم انتخاب کنند.
پس از آن قاضی نظر کارشناس مشاوره را مرور کرده و گواهی عدم امکان سازش را صادر می کند. زوجین باید این گواهی را ظرف سه ماه از تاریخ صدور به دفاتر ثبت ازدواج و طلاق برسانند و تقاضای طلاق و ثبت نام کنند. . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهی عدم امکان سازش کلیک کنید. در این نوع طلاق ، طرفین برای ثبت طلاق باید در اداره ثبت نام حضور یابند. این بدان معناست که عدم حضور یکی از طرفین در اداره ثبت احوال برای ثبت طلاق از وقوع طلاق جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید: گواهی عدم امکان سازش چیست؟

اسناد طلاق توافقی
برای گذراندن مراحل قانونی طلاق اجماع ، ابتدا باید دادخواست طلاق اجماع را به دفاتر خدمات قضایی ارسال کنید. سپس طرفین از تاریخ و زمان رسیدگی به جلسه در دادگاه در آن تاریخ مطلع می شوند.

مدارک مورد نیاز برای طلاق اجماع شامل اصل و یک نسخه از شناسنامه ، اصل و یک نسخه از کارت ملی و اصل و یک نسخه از قرارداد یا گواهی ازدواج است. علاوه بر این ، اجرای طلاق اجماعی مستلزم آن است که زن در صورت ابتلا به باکره ، گواهی سلامت را به ثبت ازدواج و طلاق ارائه دهد و اگر باکره نباشد ، گواهی عدم بارداری خود را به همراه گواهی ارسال کنید. عدم امکان سازش در اداره ثبت. ثبت نام طلاق را ارائه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طلاق اجماع؛ برای اسناد و مراحل آن به کانال تلگرام قانون خانواده مراجعه کنید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا همچنین آماده ارائه سؤالات حقوقی خود در مورد طلاق اجماعی با ارائه خدمات مشاوره تلفنی قانونی تلفنی دینا هستند. به شواهد و مراحل آن پاسخ دهید.

بیشتر بخوانید: مراجعه به طلاق چیست؟

سوالات متداول

1- در اولین مرحله برای طلاق اجماع چه باید کرد؟
برای به دست آوردن طلاق اجماع ، در مرحله اول ، باید به سیستم تصمیم گیری مراجعه کنید ، جزئیات زوج را ثبت کنید و برای مشاوره اقدام کنید ، که در مقاله کاملاً توضیح داده شده است.