دکتر محمد امیر نجات، وکیل پایه یک دادگستری

لوگو

وکیل طلاق توافقی در رشت

جهت طلاق توافقی در کمترین زمان ،و بدون مراجعه به مشاور می توانید با وکیل ما به شماره 02186128670 تماس گرفته و کلیه اقدامات جهت طلاق توافقی را به ما بسپارید. چرا که بعضا اقدام توسط خودتان می تواند بین 3 تا 5 ماه طول بکشد .

پس عقلایی است امور طلاق توافقی خود را به ما بسپارید.

تماس با 02186128670

وکیل طلاق توافقی
وکیل طلاق توافقی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چه زمانی ازدواج یکی از مهمترین وقایع زندگی بشر است که در بعضی موارد منجر به جدایی و طلاق می شود. “طلاق” کلمه ای است که این روزها زیاد می شنویم ، اما همه با جزئیات آشنا نیستند. قبل از اینکه وارد موضوع طلاق اجماعی شویم ، باید انواع طلاق را بدانیم. طبق قوانین و استانداردهای کشور ، طلاق به سه روش قابل انجام است:

طلاق به درخواست مرد (زوج)
طلاق به درخواست همسر
طلاق اجماع
مشاوره تلفنی قانونی برای طلاق اجماع
بیش از 100000 مشاوره تلفنی موفق
مشاوره تلفنی رزرو کنید
موضوع گفتار ما نوع سوم است ، یعنی طلاق با توافق ، که همانطور که از نام آن پیداست ، منوط به توافق زوج در کلیه امور زندگی مشترک و حضور هر دو در کلیه مراحل دادرسی است .

مواردی که زوجین برای اجرای طلاق باید توافق کنند
جهیزیه زن ، نفقه زن ، ضرب المثل زن ، حضانت مشترک کودک ، قرار ملاقات مشترک کودک و سایر موافقت نامه ها؛ لازم به ذکر است برای توافق طلاق ، زن مجبور نیست کل جهیزیه خود را (از نظر حقوقی) به او بدهد ممکن است نیمی از مهریه را بدهد یا حتی مرد حاضر به پرداخت مهریه کامل باشد و این کاملاً به این بستگی دارد توافق طرفین.

یک دلیل مهم برای درخواست طلاق اجماع این است که زن و شوهر باید در تمام امور مالی و غیر مالی خود به توافق برسند. وقتی زوج در امور مشترک توافق کردند ، می توانند برای طلاق اجماع اقدام کنند. موافقت نامه های ذکر شده می تواند با حضور دادگاه یا دفتر اسناد رسمی باشد و به طور رسمی ثبت شود ، یا اگر طرفین مایلند از ابتدا به وکلا دادگستری مراجعه کنند ، توافق نامه های خود را برای وکلا و وکلای آنها توضیح می دهند. روند قانونی را طی خواهد کرد آنها یک طلاق اجماع ایجاد می کنند.

طلاق توافقی
قبل از دسامبر سال 1997 ، این زوج یا وکلای آنها برای ارائه دادخواست طلاق اجماع به دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه کردند و دادخواست طلاق اجماعی خود را ثبت کردند ، اما از ابتدای دسامبر سال 2017 مطابق بخشنامه شماره 9000 / 13104/55 مورخ 1397/09/05 خطاب به مدیران دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی استان تهران ، دفاتر مذكور مجاز به ثبت نام دادخواست طلاق بدون ارائه گواهی از مراكز غربالگری یا مشاوره خانوادگی هستند كه به آن “گواهی عدم انصراف از طلاق ” ، نیستند.

بنابراین در حال حاضر اوضاع فقط در استان تهران تغییر کرده است و از ابتدای آذرماه سال 97 متقاضیان طلاق اجماعی در استان تهران ابتدا باید به سامانه تعیین طلاق مراجعه کرده و اطلاعات خود را در این سیستم وارد مراکز موجود در زمان تعیین شده مراکز غربالگری یا مشاوره خانواده (آدرس آنها در لینک بالا موجود است) و پس از انجام مشاوره لازم ، گواهی عدم امتناع از طلاق را بدست آورید و هنگام ثبت دادخواست طلاق به دفاتر خدمات الکترونیکی ارائه دهید. دادخواست باید ثبت شود و به دادگاه خانواده ذیصلاح ارجاع شود.

نکته مهم: شرایط جدید فوق الذکر در حال حاضر فقط برای طلاق های اجماع است و در صورت طلاق های یک طرفه ، این روند مانند گذشته ادامه می یابد و در صورت ایجاد هرگونه تغییر ، با بروزرسانی این پست به شما اطلاع داده می شود.

شرایط اجرای طلاق اجماع
این نوع طلاق شرایط خاصی ندارد. فقط وقتی زوج با توجه به شرایط خود تصمیم بگیرند که بهتر است آنها از پیوند زناشویی جدا شوند ، می توانند برای طلاق اقدام کنند. براساس قانون جدید ، زوجین موظفند در جلسات مشاوره شرکت کنند و همچنین حکم دادگاه صالح را برای اجرای طلاق اجماعی در ثبت نام های ازدواج و طلاق بدست آورند.

اسناد مورد نیاز برای طرح طلاق اجماع
کارت ملی
شناسنامه
گواهی ازدواج (قرارداد) زوج
لازم است که هر دو زوج با داشتن مدارک فوق به دفتر خدمات قضایی تهران و به واحد ثبت دادخواست در شهرها مراجعه کنند. موضوع درخواست زوج در دادخواست باید “صدور گواهی عدم امکان آشتی (طلاق اجماع)” باشد.

مراحل طلاق اجماع
مرحله اول طرح دادخواست است ، پس از آن دادگاه صالح دادخواست را براساس آدرس محل زندگی مشترک زوج تعیین می کند. در مرحله بعد ، پس از تعیین دادگاه صالح و شعبه مربوطه ، یک پیامک برای زوج صادر می شود که حاوی اطلاعاتی مانند آدرس ، تاریخ و زمان رسیدگی است.

لازم است که هر دو در این جلسه حضور داشته باشند و درخواست خود را برای صدور گواهی عدم امکان سازش یا طلاق با توافق ارائه دهند. جلسه رسیدگی توسط قاضی به داوری ارجاع می شود.

داوری و ویژگی های داوران طلاق اجماع
هر زوج باید یکی از آشنایان خود را معرفی کنند

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)