جهت تعیین وقت مشاوره با دکتر امیرنجات به  واتساپ شماره 09122888366 یا 02186129208  پیغام دهید . جهت تنظیم عریضه آنلاین نیز به همین شماره واتساپ نمایید.

 

 

  بيمه هاي تامين اجتماعي كارگران

كارفرمايان مكلفند كارگران خود را بر اساس قانون تامين اجتماعي بيمه نمايند. بدين معنا كه بايد حق بيمه آنها را در سر موعد كه تا اخرين روز ماه بعد ميباشد به سازمان تامين اجتماعي پرداخت نمايند.وکیل بیمه تامین اجتماعی-مشاوره بیمه تامین اجتماعی و قانون کار

بيمه كارگران داراي چه ويژگي هايي است؟

١) ميزان حق بيمه بر اساس درامد كارگر تعيين ميشود لذا هرچه درامد كارگر بيشتر باشد حق بيمه بالاتر است.
٢) ارائه خدمات سازمان تامين اجتماعي به تمامي بيمه شدگان يكسان است و به كارگري كه حق بيمه بيشتري پرداخت ميكند خدمات بيشتري ارائه نميشود.
٣)حق بيمه ٢٨ درصد مزد يا حقوق كارگر است كه ٣ درصد آن را دولت ، ٧ درصد را كارگر و ١٨ درصد مابقي را كارفرما پرداخت ميكند و ٣ درصد حقوق يا مزد كارگر نيز حق بيمه بيكاري است كه اين مبلغ را نيز كارفرما بايد پرداخت كند. 
حق بيمه كارگران در مشاغل سخت و زيان اور ٤ درصد بيشتر از كارگران عادي است كه اين مبلغ را نيز كارفرما بايد پرداخت نمايد.

اختلافات كارگر و كارفرما در چه مراجعي حل و فصل ميشود؟

وکیل بیمه تامین اجتماعی-مشاوره بیمه تامین اجتماعی و قانون کار

اختلافات فردي كه ميان كارفرما و كارگر يا كاراموز رخ ميدهد اگر ناشي از اجراي قانون كار يا ساير مقررات كار يا قراردادهاي كار اموزي يا موافقت نامه هاي كارگاهي يا پيمان هاي دسته جمعي باشد . در مرحله اول از طريق سازش مستقيم بين كارفرما و كارگر و كاراموز و يا نمايندگان آنها در شوراي اسلامي يا اگر در واحدي شوراي اسلامي كار نباشد از طريق انجمن صنفي كارگران و يا نمايندگان قانوني كارگران و كارفرما حل و فصل خواهد شد، در صورتي كه سازش و توافق حاصل نشود توسط هيات هاي تشخيص و حل اختلافات حل و فصل خواهد شد.

اختلافات کارگر و کارفرما در چه مراجعی حل و فصل می شود. اختلافات فردی که میان کارگر و کارآموز رخ می دهد ناشی از اجرای قانون کار یا سایر مقررات کار یا قراردادهای کارآموزی یا موافقتنامه‌های کارگاهی یا پیمان های دسته جمعی می باشد.

 

 وکیل تامین اجتماعی

وکیل تامین اجتماعی باید اطلاعات خوب و زیادی در زمینه قانون تامین اجتماعی داشته باشد از جمله اینکه بر اساس قانون تامین اجتماعی در ماده ۶۶ تامین اجتماعی به کارفرما مراجعه می کند.

ماده 66 قانون تامین اجتماعی

ماده ۶۶ قانون تامین اجتماعی در خصوص حوادث بیماری‌هایی است که مستقیماً به دلیل عدم رعایت مقررات حفاظت فنی و مقررات بهداشتی احتیاط لازم از سوی کارفرما دامنگیر کارگر شده است و چنانچه کسی مدعی وکیل تامین اجتماعی شود می بایست این نکات را نیز بلد باشند، فرقی نمی کند فرد وکیل تامین اجتماعی تهران باشد یا وکیل تامین اجتماعی اصفهان باشد یا وکیل تامین اجتماعی مشهد باشد یا وکیل تامین اجتماعی تبریز. وی باید کلیه این نکات را بداند.

وکیل تامین اجتماعی در تهران

همچنین چنانچه شما به دنبال وکیل تامین اجتماعی در تهران هستید پیشنهاد ما به شما دکتر محمد امیر نجات می باشد که متخصص امور تامین اجتماعی است. یکی از مواردی که وکیل تامین اجتماعی در تهران با آن روبه رو می باشد ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی است که در مورد نحوه اعمال ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی بین کارفرمایان و مقاطعه کاران از سوی و سازمان تامین اجتماعی از سوی دیگر دائماً اختلاف بوده و هست. برخی بر این باورند فلسفه وجودی ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی چیزی غیر از آن است که اینک تفسیر اعمال می گردد بنابراین یک وکیل تامین اجتماعی یا وکیل تامین اجتماعی تهران باید این نکات را نیز بداند.

مشاور تامین اجتماعی

همچنین شما ممکن است به دنبال یک مشاور تامین اجتماعی یا یک مشاور تامین اجتماعی و قانون کار یا مشاور تامین اجتماعی در تهران  یا مشاور تامین اجتماعی بازنشستگی باشید.

لازمه همه اینها این است که فرد مشاور کاملاً به قانون تامین اجتماعی واقف و آگاه باشد فی المثل کسی که مدعی مشاور تامین اجتماعی تهران  یا مشاور تامین اجتماعی شعبه ۲۵ است یا در آگهی های خود مشاور تامین اجتماعی رایگان را  می‌دهد باید بداند که قوانین تامین اجتماعی و آیین نامه های مربوطه در چه اموری بحث می‌کنند و به شخص مراجع اطلاعات درستی بدهد .

2 دیدگاه “وکیل بیمه تامین اجتماعی-مشاوره بیمه تامین اجتماعی و قانون کار

 1. مهسا گفت:

  با سلام دختری 17 ساله هستم که نامزدم فوت کرده و مستمری ایشون دریافت میکنم از بیمه تامین اجتماعی پرسیدم گفتن با ازدواج مجدد قطع نمیشه میخاستم بدونم حتی اگر اسمشم از شناسنامه بیاد بیرون با ازدواج مجدد باز هم قطع نمیشود؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 2. عبدالحسین کوچک گفت:

  سلام
  من در شهریور ۹۳ بازنشسته شدم و مستمری را براساس ۵ سال آخر محاسبه کردند.
  البته من با شرکت خارجی کار می‌کردم و حقوق نیز براساس تغییرات ارزی محاسبه و پرداخت می‌شد و من هیچگونه دخالتی در افزایش که بمنظور غیراصولی بودن آن باشد، نداشته ام
  از طریق دیوان عدالت شکایت شد ولی مورد رد شد.
  آیا امکان بررسی مجدد و تغییر دارد یا خیر؟

  پیشاپیش تشکر می‌کنم
  عبداحسین کوچک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *