بهترین وکیل کیفری تهران

بهترین وکیل کیفری تهران کسی نیست جز دکتر محمد امیرنجات. ایشان دارای دکتری حقوق می باشد و از کسانی است که در حوزه حقوقی و کیفری دارای تخصص و تجربه فراوان می باشد.

جهت مشاوره با دکتر امیرنجات می توانید با شماره 02186129208 تماس گرفته و مشاوره حقوقی داشته باشید.

بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل کیفری تهران

وکیل کیفری کیست؟ خصوصیات و وظایف یک وکیل خوب کیفری چیست؟ در اینجا چند ویژگی وجود دارد که می تواند یک وکیل کیفری خوب را تعریف کند و تفاوت یک وکیل کیفری با یک وکیل چیست؟ چرا و در چه موارد وکالت کیفری لازم است؟ در این مقاله توضیحی کلی درباره این موارد ارائه شده و شما را با وظایف یک وکیل کیفری آشنا می کند.

تعریف وکیل امور کیفری

وکالت کیفری در مواردی که مستلزم انجام مراحل کیفری از قبیل سرقت ، خیانت ، کلاهبرداری ، عدم انتقال ملک ، جعل ، استفاده از یک سند معتبر و غیره است درگیر می شود. یکی از مهمترین ضمانت های حقوقی دفاع ، حق متهم برای داشتن وکالت کیفری است. در جریان پرونده های کیفری ، یک شخص می تواند توسط وکیل دادگستری معرفی شود. مشاور کیفری با توجه به تخصص آنها می تواند در پرونده های کیفری نقش مهم و سازنده ای داشته باشد. در این موارد ، هم شاکی و هم متهم می توانند با توجه به حرفه ای بودن پرونده ، با وکیل کیفری مشورت کرده و پرونده آنها را به آنها ارجاع دهند. طبق قانون اساسی و کلیه اصول مندرج در ماده 7 ، هر دو طرف حق دارند که وکالت کیفری داشته باشند. اگر طرفین قادر به دریافت وکیل برای خود نباشند ، قانون باید نماینده وکالت را برای آنها فراهم کند. پرونده های جنایی حساسیت بالایی دارند. این موارد بسته به پرونده آنها می تواند صدمات جبران ناپذیری به طرفین وارد کند. بنابراین در این موارد وجود وكیل كیفری با دانش و آگاهی از امور کیفری امری ضروری است و طرفین را به حقوق خود می رساند.

ویژگی های وکیل کیفری

لازم به ذکر است که وکالت کیفری پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی یا میدانی و کسب دانش لازم در زمینه حقوق و فقه ، در آزمون وکالت کانون پذیرفته می شود. وکیل دادگستری کیفری با توجه به علاقه و تخصص وی در امور کیفری و کیفری و تسلط نسبی وی به قانون مجازات اسلامی و قانون آیین دادرسی کیفری ، مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، مبارزه با مواد مخدر و مواردی از این دست ، که پیگیری امور کیفری را ضروری می داند . درگیر امور جنایی و جنایی است. یک وکیل دادگستری کار خود را به امور کیفری و کیفری معطوف کرده است.
یکی از حساس ترین زمینه ها در حقوق جزا ، قانون است. یک وکیل کیفری باید دانش و تخصص زیادی داشته باشد. وی همچنین باید بتواند قوانین را در مناسب ترین مکان و در مناسب ترین زمان به نفع متهم یا شاکی و با مناسب ترین و کارآمدترین روش در پرونده به کار ببندد و نتیجه مناسب را به دست آورد. . مشخص است که حکم یک وکیل کیفری می تواند مرز بین اعدام و ابطال را مشخص کند. فقدان دانش و تجربه در امور کیفری نیز می تواند بسیار آسیب زا باشد و می تواند خسارات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

ممکن است دوست داشته باشید آنچه را که باید درباره قوانین وراثت بدانید بخوانید / قسمت دوم
توانایی های یک وکیل خوب جنایی
وکلا باید بتوانند صحبت کنند. این ویژگی شامل کلیه وکلا است. آنها باید بتوانند به بهترین شکل ممکن از حقوق مشتری خود دفاع کنند. درباره وکالت کیفری این موضوع برجسته تر است و امکان سخن گفتن و لذت بردن از کلمه و خطبه یکی از ویژگی های بارز وکیل برجسته جنایی است.

وکیل کیفری کیست؟

تفاوت بین نمایندگی کیفری و حقوقی
لازم به ذکر است که مسائل حقوقی و جزایی با هم فرق دارند. اما ، این تمایز در اعمال و اصول قانون صدق نمی کند و به ستون های دیگر مربوط می شود. بین اصل قانون و آیین دادرسی بین امور حقوقی و کیفری تفاوت وجود دارد. در بخش مرجع تحقیقات جنایی و جنایی مرجع رسیدگی به دادستان وجود دارد كه پیگیری و پیگرد قانونی خواهد داشت ، اما در تحقیقات قانونی ، دادرسی و پیش از موعد مقررات. مشاور امور جنایی همچنین در پرونده های جنایی و کیفری با مقامات قضایی از جمله دادستان ، بازرس ، نماینده دادستان و دادستان روبرو خواهد شد. اما صلاحیت مراجع قضایی فوق الذکر ذکر نشده است و وکالت امور حقوقی فقط به قاضی دادگاه و قاضی اجرای احکام مدنی مربوط می شود. بخشی از اختلاف را می توان در دادگاه نیز یافت. در دادگاههای ایران و طبق روال عرفی ، دادخواست ها در مدت زمان کوتاهی منعقد می شوند. با این حال ، پرونده های جنایی و کیفری وقت گیرتر هستند و به نتیجه نهایی می رسند. بعد عمومی و خصوصی نیز یکی از تفاوت های پرونده های حقوقی و کیفری است. در تعریف این نکته باید گفت که اکثر دعاوی خصوصی به نفع جامعه است نه کل جامعه. اما در بسیاری موارد ، جامعه جنایتکار به نفع مردم است و مردم می توانند سوابق کیفری را در اختیار داشته باشند. بنابراین مورد توجه عموم مردم در پرونده های جنایی و کیفری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *