نکات مهم در طلاق توافقی

طلاق توافقی بهترین نوع طلاق می باشد طلاق توافقی ان است که در آن زن و شوهر به این نتیجه رسیده اند ادامه زندگی مشترک برای هر دوی آنها مقدور نمی باشد که هر دو نسبت به هم کراهت دارند یا وضع موجود را برای ادامه زندگی به صلاح نمی داند .
اگر زن و شوهر بخواهند با یکدیگر طلاق توافقی را انجام دهند به دلیل خاصی نیاز ندارند همین که با یکدیگر در خصوص طلاق توافق نمودند از نظر قانون کفایت می نماید اما با توجه به تغییراتی که در قوانین جدید ایجاد شده است امروزه ثبت طلاق توافقی یک روزه و یک هفته انجام نمیشود.

اولین قدم برای طلاق توافقی

اولین قدم برای ثبت توافق این است که سامانه سایت تصمیم مراجعه کنند و در آن سایت ثبت نام نمایند و بعد از آن به مراکز مشاوره راهنمایی و دلالت می شود و باید چند جلسه مشاوره بگذرانند و گواهی لازم را از آن مراکز مشاوره اخذ نمایند و سپس با آن گواهی و نامه و شناسنامه دادخواست طلاق بدهند.

مقالات مرتبط را بخوانید :

1-سایت ثبت طلاق توافقی           2-روش طلاق گرفتن توافقی

اهمیت وکیل برای طلاق توافقی

زن و شوهر باید هر دو با یکدیگر درخواست طلاق بدهند یا وکلای آنها این کار را انجام دهند.ا اما باید تکلیف چند چیز مشخص شود اول حقوق مالی و غیرمالی زوجه که شامل مهریه نفقه و اجرت المثل و جهیزیه می باشد همچنین اگر فرزند مشترکی داشته باشند باید در حضانت و سرپرستی تعیین و تکلیف و همچنین ملاقات فرزند بعد از طلاق می باید در دادنامه طلاق توافقی ذکر گردد.
اینها نکاتی است که راجع به طلاق توافقی و بعد از این که گواهی عدم امکان سازش دادگاه صادر می نماید ظرف سه ماه به دفاتر طلاق مراجعه نمایند و حتماً برای طلاق به دو شاهد نیاز است که امر طلاق انجام شود.
برای تقاضای طلاق می توانید از موسسه حقوقدان به سرپرستی آقای دکتر محمد امیری نجات استفاده نمایید.

شماره تماس ما 02186128670

وکیل طلاق توافقی
وکیل طلاق توافقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *